Prečo potravinynarecept.sk

Milí priatelia,
vitajte na novej stránke potravinynarecept.sk Mnohí z vás celiatikov poznajú portál Celiakia.sk. Veríme, že vám pomohol najmä v začiatkoch, keď vám lekár oznámil vašu diagnózu a vy ste postupne zisťovali, čo môžete a čo nemôžete jesť a na čo si musíte dávať pozor. Pre mnohých hrozivým zistením boli ceny bezlepkových potravín v predajniach, ktoré sú naozaj vysoké. Vďaka možnosti nechať si predpísať bezlepkové potraviny u lekára a vyzdvihnúť si ich v lekárni, je táto finančná záťaž o niečo menšia. Veľkou výhodou systému je však aj dostupnosť potravín, keďže najmä obyvatelia menších obcí museli za nákupmi cestovať do väčších miest a v minulosti až do Bratislavy.

Kompletný zoznam bezlepkových potravín, ktoré je možné si nechať predpísať na recept, nájdete na stránke Ministerstva zdravotníctva SR a je aktualizovaný štvrťročne. Na stránke ministerstva sa ale ťažko hľadá a obsahuje aj ďalšie dietetické potraviny, nie len bezlepkové výrobky.
Preto sme sa rozhodli, že pripravíme prehľadnú stránku, ktorú budeme pravidelne aktualizovať a ktorá bude obsahovať aktuálne bezlepkové výrobky, ktoré si môžete nechať predpísať, aj s cenami a kódmi pridelenými ministerstvom. Okrem prehľadného zobrazenia si ale môžete vytvoriť svoj vlastný zoznam, ktorý si následne pošlete na e-mail a buď si ho vytlačíte, alebo prepošlete svojmu lekárovi.

Veríme, že stránka si nájde svoje opodstatnenie a bude pre vás praktickým pomocníkom. Prípadné pripomienky radi uvítame na adrese milos@celiakia.sk. Prajeme vám príjemné používanie.

Tím portálu Celiakia.sk

2 komentárov
  1. Maruska
    Maruska hovorí:

    Toto je super, konecne prehladna stranka, chvalim, chvalim, chvalim a tesim sa, ze sa vam taketo nieco podarilo, vela radosti z takejto zasluznej prace, pa, pa, Maruska.

    Odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *